Ať už jste milovníkem koček nebo psů, všichni se můžeme shodnout, že domácí mazlíčci jsou vynikajícím doplněním každého domova. Právě kočky patří mezi nejoblíbenější mazlíčky na světě především kvůli své roztomilé povaze.

Ačkoli psi jako mazlíčci mohou být populárnější, pokud jde o počet lidí, kteří si je pořídí. Existuje spousta důvodů, proč jsou kočky nejlepšími mazlíčky.

Pokud se zrovna rozhodujete zda si pořídit či adoptovat kočku, zde je 5 důvodů, proč jsou kočky lepší než psi.


1. Kočky jsou nezávislé a nenáročné

Kočky jsou soběstačnější než ostatní zvířátka, především psi. Mají vlastní rutinu a nepotřebují, abyste se o ně neustále starali. Dají vám vědět, když něco potřebují a pak si jdou zase po svém.

Určitě nemusíme zdůrazňovat, že kočky nemusíte každou třetí hodinu venčit, což patří mezi jednu z největších výhod mít doma kočku než psa.

2. Kočky jsou čistá zvířata

Kočky se většinu času dokážou starat sami o sebe, takže jen málokdy budete muset svého kočičího mazlíčka koupat. Jelikož s kočkou nemusíte chodit každý den ven, zůstává tedy více čistá s porovnáním se psy. Kočky jsou v tomto ideálnější, jestli budeme úplně upřímní, protože samočistěním tráví velkou část svého dne.


3. Kočky nejsou hlučné

I přes to, že kočky mohou mít i to nejhlasitější mňoukání, ale i tak budou stále tišší než jiní mazlíčci. I když kočičky mňoukají a škemrají o více lahůdek, její mňau mňau bude pořád rozkošné. V tomto případě se ani nemůžete ocitnout v situaci, že si Váš soused přijde stěžovat, že Váš mazlíček je příliš hlasitý. Navíc, kdo by mohl být naštvaný na roztomilé mňoukání Vaši kočičky.

4. Kočky mají dlouhý život

Každý páníček ví, že ztráta domácího mazlíčka je smutná záležitost. Ale pokud jde o kočky, ty mají naštěstí poměrně dlouhý život. Průměrná délka života kočky je až 12 let, ale mohou se dožít dokonce i 15 – 20 let.

5. Kočky jsou skvělými parťáky v domácnosti

Všichni víme, že kočky rádi pospávají většinu dne, ale když zrovna nespí, tak jsou skvělými parťáky se kterými se můžete pomazlit. Nebo s Vámi  budou tiše sedět, když pracujete nebo čtete knihu. Kočky jsou skvělé na uvolnění stresu a strastí. Komu by totiž mazlení s roztomilou kočičkou nespravilo náladu. Nehlasme se všichni.