Chovatelské stanice koček

Chovatelské stanice

Přemýšleli jste někdy nad koupi certifikované kočky na výstavy, nebo pouze potřebovali odjet z domova a neměli kam dát kočku?

Naštěstí přesně pro tyto případy existují chovatelské stanice, zde se tedy chovají kočky, jak pro koníček, tak také za účelem zisku. Tyto chovatelské stanice ale podléhají mnoha regulacím.

Nyní si pojďme říct, jak vybrat tu nejlepší chovatelskou stanici právě pro Vás, pomůže Vám také tento článek: zde

Předtím, než kontaktujete chovatelskou stanici, je dobré mít připravených pár otázek na začátek, třeba jako:

Jak mnoho koček, daná stanice ubytovává? Pokud máte více než jednu kočku, mohou být ubytované spolu? Musíte mít dokumentaci k očkování, popřípadě jiným nemocem? Provádí stanice rozsáhlejší péči o kočky, tedy kromě jídla a pití? Nebo si dokonce musíte přivézt vlastní? Jsou psi, nebo jiná zvířata, umístěna ve stejné budově? Pokud máte více zvířat, určitě se Vám toto hodí!

Dále je třeba se přesvědčit na vlastní oči, tedy udělat si návštěvu. Zde se zaměřte na velikosti klecí, pokud kočka nedokáže natáhnout ocas, klec je příliš malá. Klec má obsahovat škrabadla, vyvýšená místa, prolézačky a místa na schovávání.  Dále bezpečnost, tedy nesmí zde trčet žádné ostré předměty, nebo místa, kde by se mohly zaseknout. jestli jsou klece v řadě vedle sebe, měly by byt zabezpečené proti vniknutí ostatních koček.