Co byste měli vědět ještě před pořízením mainské mývalí kočky

Mainské mývalí kočky patří k největším domestikovaným plemenům koček, ale co všechno jejich výchova obnáší? Sepsali jsme pro vás několik bodů, který byste měli vědět ještě před tím, než si mainskou mývalí kočku pořídíte.

Zkoumejte a studujte

Pokud se rozhodnete investovat do mainské mývalí kočky, měli byste si nejdříve prostudovat její standard. Vyrazte na výstavy a snažte se i zjistit co nejvíce o chovateli.  Nevyplácí se si vybrat první kočku, kterou uvidíte na internetu, jelikož mainské mývalí kočky trpí i mnoho chorobami, proto je opravdu na místě si pořídit kočku z prověřeného chovu, kde budete znát i její historii.

Jsou nákladné

Pokud si koupíte čistokrevné plemeno od chovatele, počítejte, že vás cena vyjde mezi 15 000 až 30 000 korun. Tato cena odráží i skutečnost, že dobří a starostliví chovatelé platí za genetické vyšetření svých chovných koček, za registraci svých koťat a za počáteční očkování.

Jakmile jednou mainskou mývalí kočku vlastníte, výdaje nekončí. Měli byste být připraveni a zjistit si, zda dokážete mainské mývalí kočce poskytnout dobrou péči, kterou si zaslouží.

Obří kočka, ale kotě celý život

Kočky tohoto plemena jsou dost aktivní, a proto potřebují i dostatečný prostor k vybití své energie. Koťata jsou hravá, ale mainští mývalové si budou hrát jako koťata celý život. Majitelé musí zajistit, aby tato kočka měla každý den dostatek pohybu a stimulace.

Nejsou tiché

Bude si s vámi chtít pořád povídat a to znamená, že jí nebude vadit na vás pomňoukávat klidně i celý den.

Jejich povaha bude záležet čistě jen na vás

I přesto, že se mainské mývalí kočky charakterizují jako jedny z nejpřátelštějších a vycházejí dobře úplně se všemi, vaše výchova bude hrát nezbytnou roli v osobnosti vaší kočky. Pokud se jí budete věnovat každý den a dáte jí všechnu doporučenou péči, na oplátku se z vaší kočky stane přátelský, věrný a zábavný rodinný společník.

Chovatelské stanice koček

Chovatelské stanice

Přemýšleli jste někdy nad koupi certifikované kočky na výstavy, nebo pouze potřebovali odjet z domova a neměli kam dát kočku?

Naštěstí přesně pro tyto případy existují chovatelské stanice, zde se tedy chovají kočky, jak pro koníček, tak také za účelem zisku. Tyto chovatelské stanice ale podléhají mnoha regulacím.

Nyní si pojďme říct, jak vybrat tu nejlepší chovatelskou stanici právě pro Vás, pomůže Vám také tento článek: zde

Předtím, než kontaktujete chovatelskou stanici, je dobré mít připravených pár otázek na začátek, třeba jako:

Jak mnoho koček, daná stanice ubytovává? Pokud máte více než jednu kočku, mohou být ubytované spolu? Musíte mít dokumentaci k očkování, popřípadě jiným nemocem? Provádí stanice rozsáhlejší péči o kočky, tedy kromě jídla a pití? Nebo si dokonce musíte přivézt vlastní? Jsou psi, nebo jiná zvířata, umístěna ve stejné budově? Pokud máte více zvířat, určitě se Vám toto hodí!

Dále je třeba se přesvědčit na vlastní oči, tedy udělat si návštěvu. Zde se zaměřte na velikosti klecí, pokud kočka nedokáže natáhnout ocas, klec je příliš malá. Klec má obsahovat škrabadla, vyvýšená místa, prolézačky a místa na schovávání.  Dále bezpečnost, tedy nesmí zde trčet žádné ostré předměty, nebo místa, kde by se mohly zaseknout. jestli jsou klece v řadě vedle sebe, měly by byt zabezpečené proti vniknutí ostatních koček.