Co byste měli vědět ještě před pořízením mainské mývalí kočky

Mainské mývalí kočky patří k největším domestikovaným plemenům koček, ale co všechno jejich výchova obnáší? Sepsali jsme pro vás několik bodů, který byste měli vědět ještě před tím, než si mainskou mývalí kočku pořídíte.

Zkoumejte a studujte

Pokud se rozhodnete investovat do mainské mývalí kočky, měli byste si nejdříve prostudovat její standard. Vyrazte na výstavy a snažte se i zjistit co nejvíce o chovateli.  Nevyplácí se si vybrat první kočku, kterou uvidíte na internetu, jelikož mainské mývalí kočky trpí i mnoho chorobami, proto je opravdu na místě si pořídit kočku z prověřeného chovu, kde budete znát i její historii.

Jsou nákladné

Pokud si koupíte čistokrevné plemeno od chovatele, počítejte, že vás cena vyjde mezi 15 000 až 30 000 korun. Tato cena odráží i skutečnost, že dobří a starostliví chovatelé platí za genetické vyšetření svých chovných koček, za registraci svých koťat a za počáteční očkování.

Jakmile jednou mainskou mývalí kočku vlastníte, výdaje nekončí. Měli byste být připraveni a zjistit si, zda dokážete mainské mývalí kočce poskytnout dobrou péči, kterou si zaslouží.

Obří kočka, ale kotě celý život

Kočky tohoto plemena jsou dost aktivní, a proto potřebují i dostatečný prostor k vybití své energie. Koťata jsou hravá, ale mainští mývalové si budou hrát jako koťata celý život. Majitelé musí zajistit, aby tato kočka měla každý den dostatek pohybu a stimulace.

Nejsou tiché

Bude si s vámi chtít pořád povídat a to znamená, že jí nebude vadit na vás pomňoukávat klidně i celý den.

Jejich povaha bude záležet čistě jen na vás

I přesto, že se mainské mývalí kočky charakterizují jako jedny z nejpřátelštějších a vycházejí dobře úplně se všemi, vaše výchova bude hrát nezbytnou roli v osobnosti vaší kočky. Pokud se jí budete věnovat každý den a dáte jí všechnu doporučenou péči, na oplátku se z vaší kočky stane přátelský, věrný a zábavný rodinný společník.