Jak doma zabavit vaši kočku, aby se nenudila?

Kočka je hravý tvor. Potřebuje neustálé podněty, jinak se začne nudit a ničit vám nábytek a zařízení domácnosti. Pojďme se nyní podívat na to, jak lépe zabavit vaši kočku.

Mnoho hraček, překážek a schovek

Kočky potřebují neustále podněty. V přírodě se pořád něco děje. Mohou zde sledovat a hrát si s hmyzem, nebo lovit drobné živočichy, apod. V uzavřeném domě není tolik podnětů pro kočku, které by ji dokázaly zabavit. Vy si můžete klidně zapnut nějakou hru na Playamo čeština, ale kočka nikoliv a musí mít nějaké fyzické podněty.

Proto je dobré ji koupit různé pohybující se a interagující hračky, které budou dělat nečekané pohyby při hraní a kočka na ně bude muset reagovat.

Přidejte ji také různá místa na schování se. Můžete použít třeba krabici, do které si kočka bude moci schovat a cítit se bezpečněji. Ideálně pokud bude tato krabice pro člověka na nějakém hůře dostupném místě, ideálně někde vysoko a nebo za nějakou velkou věcí (skříní, křeslem, gaučem). Díky tomuto novému místu pro relaxaci vás bude mít vaše kočka zase o něco raději.

Škrabadla

V přírodě je škrabadel a vhodných předmětů k otírání habaděj. Doma to ale to být nemusí, protože většinou zde nemáme volně k dispozici žádné ostřejší ani drsnější hrany. Křesla máme většinou čalouněná a nábytek precizně vyhoblován. Proto zde nemá kočka o co se pořádně opřít, poškrabat se a naostřit si drápky.

Proto vyhledává tuto zábavu ve vybavení vaši domácnosti a tím ji z našeho pohledu bohužel ničí. Pokud chcete mít doma kočku, je téměř nutné pořídit ji nějaké příjemné škrabadlo, které pomůže vašemu miláčkovi v přirozeném chování v tomto nepřirozeném prostředí.