Ať už přemýšlíte o chovu těchto kočičích obrů, nebo už chovatelem dávno jste, tohle místo je přesně pro vás. Na našich stránkách najdete všechny potřebné informace a rady o mainských mývalích kočkách včetně přehledu chovatelských stanic. Chov koček je úžasný koníček, ale stojí také hodně námahy. A v neposlední řadě i peněz.

Pomůžeme vám se stát dobrým chovatelem tohoto jedinečného plemena.

Pokud slyšíte o mainských mývalích kočkách poprvé, jistě vás ohromí jejich nadprůměrný vzrůst. Kocour této rasy může vážit až 12 kg, ale i přesto díky své povaze se stal jedním z nejoblíbenějších kočičích plemen v České republice. Není divu, přátelštější kočka, která vychází úplně se všemi, se u ostatních plemen vyskytuje zřídka.

Na našich stránkách najdete spoustu tipů, jak si vybrat vašeho mazlíčka od správných chovatelů, ale i jak se správným chovatelem stát. A věřte nebo ne, bude to dřina. Dobrý chovatel se musí neustále učit a být v pozoru.

Zveřejňujeme rady, jak na vaše mazlíčky a jak jim dávat tu nejlepší péči.

Pravidelně zveřejňujeme koťata k prodeji z chovatelských stanic. Mimo jiné u nás najdete informace, jak se registrovat do místního svazu chovatelů koček (neboli jak dostat průkaz původu, zkráceně PP), a i všechny potřebné kroky k založení chovatelské stanice.

Proč si vybrat právě mainskou mývalí kočku?

Každá mainská mývalí kočka je jedinečná a má svou vlastní osobnost. Temperament sice každá kočka zdědí po svých rodičích, ale jejich osobnost se vyvíjí podle toho, jak jsou vychováváni. Pokud tedy věnujete čas sblížení s vaší mainskou mývalí kočkou a budete dbát na to, aby nebyla osamělá, zjistíte, že máte úžasně přátelskou, věrnou a zábavnou kočku.

Pokud jste chovatelem mainské mývalí kočky, jistě si všimnete mnoho rozdílů od jiných běžných plemen. Například už jen v tom, jak mainské mývalí kočky pijí vodu. Vždy si nejdříve namočí tlapku a buď začnou pít přímo z misky, nebo použijí svoji packu jako naběračku a nevadí jim pít ani vodu přímo z kohoutku.

Je mnoho, čím vás toto plemeno překvapí, ale počítejte s tím, že si získá vaše srdce a nestane se pouhým mazlíčkem, ale i členem rodiny.