Vítejte na našich stránkách. Náš web se specializuje na plemeno kočky – mainská mývalí kočka. Díky našim webovým stránkám se o tomto plemenu můžete dozvědět vše od charakteru a vzhledu plemena, až po to, jak se taková plemena chovají v chovatelských stanicích.

Mainská mývalí kočka není pouze obyčejné plemeno. Je to jedno z nejstarších existujících plemen koček a také jedno z největších. Díky rozměru těchto koček se jim často přezdívá něžní obři. Jestliže jste fanouškem těchto zvířat a rádi byste nevšední plemeno, je mainská mývalí kočka právě pro vás!

Jak nás kontaktovat?

Jestliže byste rádi věděli více nebo máte zájem se s námi podělit o skvělý příběh, vyplňte prosím formulář, který naleznete na stránce kontakty.

Pokud chcete vědět více, čtěte naše články

V obsahu webových stránek můžete nalézt různé informace, které by se vám mohli hodit. Pokud se rozhodujete o koupi plemena mainské mývalí kočky nebo pokud toto plemeno již vlastníte, tyto články vám mohou pomoci v rozhodování se a vylepšení podmínek pro vašeho domácího mazlíčka. Dozvíte se vše od toho, proč jsou kočky nejlepší domácí mazlíčci vůbec až po to, jak se o ně starat a jejich charakter.

Kdo jsme

Jsme tu od toho, abychom vám pokud možno co nejlépe usnadnili chov koček, poskytovali vám rady a staraly se o vás a vaše miláčky.

Základní popis Mainské mývalí kočky

Na první pohled si můžete všimnout, že kočka je oproti ostatním plemenům nadměrně velká. Mezi kočkami je to opravdu obr. Hmotnost u samic je něco mezi 5-7 kg a u samců až 9-12kg. Obvykle se při správných podmínkách dožívá věku 10-14 let. Tento obr však není takový, jakého byste ho čekali. Toto plemeno kočky je velice přítulné a mazlivé. Se svou rodinou vytváří velmi silné pouto, nebude na vás však závislá. Pokud jste v domácnosti zvyklý na více zvířat a obáváte se, že by se spolu některá plemena koček například se psi nesnesla, s mainskou mývalí kočkou můžete dát své obavy stranou. Jestliže si tuto kočku pořídíte v mladém věku, zvykne si na všechny členy domácnosti.