Co byste měli vědět ještě před pořízením mainské mývalí kočky

Mainské mývalí kočky patří k největším domestikovaným plemenům koček, ale co všechno jejich výchova obnáší? Sepsali jsme pro vás několik bodů, který byste měli vědět ještě před tím, než si mainskou mývalí kočku pořídíte.

Zkoumejte a studujte

Pokud se rozhodnete investovat do mainské mývalí kočky, měli byste si nejdříve prostudovat její standard. Vyrazte na výstavy a snažte se i zjistit co nejvíce o chovateli.  Nevyplácí se si vybrat první kočku, kterou uvidíte na internetu, jelikož mainské mývalí kočky trpí i mnoho chorobami, proto je opravdu na místě si pořídit kočku z prověřeného chovu, kde budete znát i její historii.

Jsou nákladné

Pokud si koupíte čistokrevné plemeno od chovatele, počítejte, že vás cena vyjde mezi 15 000 až 30 000 korun. Tato cena odráží i skutečnost, že dobří a starostliví chovatelé platí za genetické vyšetření svých chovných koček, za registraci svých koťat a za počáteční očkování.

Jakmile jednou mainskou mývalí kočku vlastníte, výdaje nekončí. Měli byste být připraveni a zjistit si, zda dokážete mainské mývalí kočce poskytnout dobrou péči, kterou si zaslouží.

Obří kočka, ale kotě celý život

Kočky tohoto plemena jsou dost aktivní, a proto potřebují i dostatečný prostor k vybití své energie. Koťata jsou hravá, ale mainští mývalové si budou hrát jako koťata celý život. Majitelé musí zajistit, aby tato kočka měla každý den dostatek pohybu a stimulace.

Nejsou tiché

Bude si s vámi chtít pořád povídat a to znamená, že jí nebude vadit na vás pomňoukávat klidně i celý den.

Jejich povaha bude záležet čistě jen na vás

I přesto, že se mainské mývalí kočky charakterizují jako jedny z nejpřátelštějších a vycházejí dobře úplně se všemi, vaše výchova bude hrát nezbytnou roli v osobnosti vaší kočky. Pokud se jí budete věnovat každý den a dáte jí všechnu doporučenou péči, na oplátku se z vaší kočky stane přátelský, věrný a zábavný rodinný společník.

7 zajímavých faktů o mainské mývalí kočce

Mainská mývalí kočka patří mezi jedny z nejstarších přírodních plemen koček na světě. Pochází původem ze Severní Ameriky a její jméno je podle státu Maine. Ale kolik toho vlastně víte o tomto plemeni?

Připravili jsme si pro Vás 7 zajímavých faktů o mainské mývalí kočce. Ale řekneme si taky více o jejich osobnosti a povaze.

Mohou se pyšnit výrazným „M“ na čele. Což je jeden z jejich symbolů, který nejde přehlédnout. Je to ve skutečnosti forma zajímavého genetického znaku, který se u plemene někdy vyskytuje.

Mainské mývalí kočky patří mezi největší kočky na světě.

Jsou převážně známé svou velikostí, přičemž samci dosahují průměrné hmotnosti 6 – 10 kg a samice obvykle váží mezi 4 – 6 kg. Od nosu až po ocas mohou mít až jeden metr. Mohou mít tedy podobnou velikost jako průměrný pes a nebo dvojnásobnou velikostí průměrné domácí kočky. A pyšní se také svým svalnatým tělem.

Patří mezi dlouhosrsté domácí kočky a proto je to velice osobité vypadající zvíře s krásně zbarvenou srstí. Většinou s černou nebo hnědou srstí a pěkně huňatým ocasem. Nebudete moct odolat její nadýchaná srsti a nepřestanete se sní mazlit. Patří mezi jedny z nejkrásnější mourovatých koček.

Toto plemeno je jedno z nejlaskavějších a nejvěrnějších koček, které můžete vlastnit. Pokud se pro ně rozhodnete, nedostanete jen domácího mazlíčka, ale získáte nového člena rodiny.

Její podoba pochází z páření původních mývalů a domácích koček, proto je také nazývaná mainskou mývalí kočkou.

Jejich průměrná délka života se pohybuje okolo 10 až 13 let, ale existuje i šance, že se dožije až 15 a více let.

Jsou vynikajícím lovcem, který často přináší živou kořist. Jsou dravé, ale milé. Pokud máte nechtěné malé zvířátka pobíhající ve vaši domácnosti nebo okolí vašeho bydliště, tak Váš mazlíček se o to postará bez problému.

Tyto kočky jsou velmi silné, inteligentní a velmi tolerantní. Potřebují člověka, který se jich snadno nevzdá. Nejsou totiž typem, který by Vám dal lásku, i když si ji zasloužíte, jen protože jste tady. Jsou to společenské kočky a pokud se jim zcela věnujete, budou velice loajální. Jsou něžné, rychle učenlivé a snadno se přizpůsobují novému prostředí.

Mainská kočka je spokojená ve společnosti lidí i jiných domácích mazlíčků. Věříme, že jsme Vás přesvědčili těmito zajímavými fakty, že tato kočka je vhodná pro Vaši domácnost a stojí za to, aby se stala Vašim novým mazlíčkem.