Kočka zase zničila nábytek… Jak se odreagovat?

Přišli jste domů z práce a jste zjistili, že vám kočka v domě zase zničila nějaký kus nábytku? To opravdu nezávidíme, pojďme se podívat na nějaké způsoby, jak po tomto náročném dni vypnout a odreagovat se.

Něco si zahrajte

Hy dokáží perfektně odvést pozornost od aktuálních trablí. Pokud jste milovníci ať už akčních, strategických, nebo RPG her, vždy se musíte v daný okamžik soustředit pouze na hru a ostatní věci kolem vás mohou volně plynout. Další možností je zahrát si nějakou stolní hru na Playamo Czech, kde najdete mnoho různých her se zajímavými bonusy.

Mrkněte na Netflix

Není vydaný nový díl vašeho oblíbeného seriálu? Podívejte se na Netflix a vypněte u svých oblíbených seriálů, nebo filmů. Samozřejmě se nemusíte omezovat pouze na tohoto poskytovatele zábavy. Můžete zvolit i jiné poskytovatele seriálů a nebo se mrknout po dlouhé době i běžné televizní vysílání.

Běžte na procházku

Kočku raději nechte doma, jinak by se vám mohla ještě po cestě někde zatoulat a na vodítku ji rozhodně mít nemůžete. Běžte se odreagovat do přírody na čerstvý vzduch. Udělejte si procházku lesem a chvíli vypněte.

Vyrazte někam s přáteli

Napište někomu z vašich známých a vyrazte někam za dobrým jídlem a pitím. Můžete probrat váš pracovní den a můžete se pochlubit tím, co váš mazlíček zase doma provedl. V koutku duše ale budete doufat, že po vašem příchodu domů nenajdete nějakou další spoušť.

Poslechněte si nějakou dobrou hudbu

Vaše oblíbená hudba vám zlepší náladu. Není nic lepšího než si dát svou hudbu do sluchátek a odpoutat se od okolního světa.

Jak jste to nakonec vyřešili vy?

Jak doma zabavit vaši kočku, aby se nenudila?

Kočka je hravý tvor. Potřebuje neustálé podněty, jinak se začne nudit a ničit vám nábytek a zařízení domácnosti. Pojďme se nyní podívat na to, jak lépe zabavit vaši kočku.

Mnoho hraček, překážek a schovek

Kočky potřebují neustále podněty. V přírodě se pořád něco děje. Mohou zde sledovat a hrát si s hmyzem, nebo lovit drobné živočichy, apod. V uzavřeném domě není tolik podnětů pro kočku, které by ji dokázaly zabavit. Vy si můžete klidně zapnut nějakou hru na Playamo čeština, ale kočka nikoliv a musí mít nějaké fyzické podněty.

Proto je dobré ji koupit různé pohybující se a interagující hračky, které budou dělat nečekané pohyby při hraní a kočka na ně bude muset reagovat.

Přidejte ji také různá místa na schování se. Můžete použít třeba krabici, do které si kočka bude moci schovat a cítit se bezpečněji. Ideálně pokud bude tato krabice pro člověka na nějakém hůře dostupném místě, ideálně někde vysoko a nebo za nějakou velkou věcí (skříní, křeslem, gaučem). Díky tomuto novému místu pro relaxaci vás bude mít vaše kočka zase o něco raději.

Škrabadla

V přírodě je škrabadel a vhodných předmětů k otírání habaděj. Doma to ale to být nemusí, protože většinou zde nemáme volně k dispozici žádné ostřejší ani drsnější hrany. Křesla máme většinou čalouněná a nábytek precizně vyhoblován. Proto zde nemá kočka o co se pořádně opřít, poškrabat se a naostřit si drápky.

Proto vyhledává tuto zábavu ve vybavení vaši domácnosti a tím ji z našeho pohledu bohužel ničí. Pokud chcete mít doma kočku, je téměř nutné pořídit ji nějaké příjemné škrabadlo, které pomůže vašemu miláčkovi v přirozeném chování v tomto nepřirozeném prostředí.